Foto Galeri
LOGIN

  

Regjistrohu

Rekupero Password


E re
Deri tani

Perdorues Online:3
Anonim: 3
Te Regjist:0


on air
ēast

Galleria :
Nėntė fotografitė mė tė famshme tė tė gjitha kohėr


Zjarri nė fabrikėn e kėmishėve Triangle (1911)Zjarri nė fabrikėn e kėmishėve Triangle (1911): </span> njė fotografi e bėrė nga Sindikata ndėrkombėtare e punėtoreve femra. Zjarri ka rėnė me 25 Mars 1911 nė Fabrikėn e kėmishėve Triangle nė New York. Bilanci i viktimave ishte 148 punėtore shumica e tė cilave ishin refugjatė tė ardhur nė Amerikė nga Gjermania, Italia, Irlanda dhe Evropa Veriore. Numri i lartė i viktimave, paqartėsia  e shkaqeve tė rėnies sė zjarrit,  pamjaftueshmėria e ndihmės sė shpejtė bėnė qė kjo ngjarje tė shndėrrohej nė njė skandal historik. Krahas kėsaj pjesa mė e madhe e punėtoreve ishin nė moshėn 12-13 vjeē dhe kushtet e punės ishin shumė tė rėnda. Paguheshin 6-7 dollarė pėr 60-72 orė nė javė
Zjarri nė fabrikėn e kėmishėve Triangle (1911)Zjarri nė fabrikėn e kėmishėve Triangle (1911):  njė fotografi e bėrė nga Sindikata ndėrkombėtare e punėtoreve femra. Zjarri ka rėnė me 25 Mars 1911 nė Fabrikėn e kėmishėve Triangle nė New York. Bilanci i viktimave ishte 148 punėtore shumica e tė cilave ishin refugjatė tė ardhur nė Amerikė nga Gjermania, Italia, Irlanda dhe Evropa Veriore. Numri i lartė i viktimave, paqartėsia  e shkaqeve tė rėnies sė zjarrit,  pamjaftueshmėria e ndihmės sė shpejtė bėnė qė kjo ngjarje tė shndėrrohej nė njė skandal historik. Krahas kėsaj pjesa mė e madhe e punėtoreve ishin nė moshėn 12-13 vjeē dhe kushtet e punės ishin shumė tė rėnda. Paguheshin 6-7 dollarė pėr 60-72 orė nė javė

merr te rejat


Mund tė regjistrohesh ose tė fshihesh

pagerank
3 Questo č il mio Google PageRank - SmE Rank free service Powered by Scriptme

Shqiperia ne foto 1940(te rralla)

678 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

641 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

618 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

691 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

638 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

720 x 458
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

676 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

630 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

672 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

665 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

678 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

646 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

696 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
familja malsore
723 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
familja malsore 1
715 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
familja malsore 21
737 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
femra shqiptare
656 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
gra shqipatre
651 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

624 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

635 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

720 x 649
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

694 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

676 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

646 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

720 x 531
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

688 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore
447 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 10
721 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 11
849 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 14
700 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 19
779 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 2
714 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 20
534 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 23
721 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 3
724 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 8
672 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 9
624 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

747 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
malsore 4
692 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

720 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

663 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
shkoder
615 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
shqiperia
732 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
shqiperia19
729 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
shqiperi
720 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
shqiperia5
799 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
shqiperia6
723 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
shqiptaret
789 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
Kala Rozafa
674 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

616 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

687 x 768
Kliko mbi foto per ta zmadhuar
varr
687 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

672 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar

649 x 720
Kliko mbi foto per ta zmadhuar


Successiva Vai alla galleria Successiva